Leading Wholesale Trader of cherry bamboo wireless earbuds and ray powerbank 10000m ah withwireless charger from Hyderabad.
₹ 1035 / Piece Get Latest Price
| Form Factor | Wired Earphones |
| Noise Cancellation | ENC |
| Playtime | 40 Hrs |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Connector Type | Type-C |
| Microphone | Dual Mic |
| Warranty | 1 Year |
| Color | White, Black |
| Features | Dual Pairing, Gaming Mode, Touch Controls, Fast Charging, Voice Assistant, Wireless Charge |
Minimum order quantity: 10 Piece
Cherry Bamboo Wireless Earbuds – SSB Eco Products
At SSB Eco Products, we believe that cutting-edge audio and environmental sustainability should go hand in hand. Our Cherry Bamboo Wireless Earbuds are crafted using responsibly sourced bamboo, combining the warmth and natural texture of wood with premium wireless technology. Designed for clarity in every call and richness in every beat, these earbuds deliver strong sound performance without compromising on comfort or eco-ethics.
₹ 1035 / Piece Get Latest Price
| Form Factor | Wireless Earbuds |
| Noise Cancellation | Passive |
| Playtime | 40 Hrs |
| Bluetooth Version | v5.1 |
| Connector Type | Type-C |
| Driver Size | 13mm |
₹ 1156 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10000 mAh |
| Brand | Ray |
| Number Of USB Ports | 2 |
| Charging Time | 3hrs |
| Compatible Device | Mobiles |
| Output Voltage | 12V |
Venkata Manideep (CEO)
SSB Enterprises
4th Floor, Mig- 37, Flat No.402, Kphb Colony, Kphb Road No.1, Kukatpally, Kukatpally Municipality
Hyderabad - 500072, Telangana, India