Providing you the best range of full automatic cotton wick making machine, cotton wick making machine, round cotton wick machine and long cotton wick making machine with effective & timely delivery.
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Full Automatic |
| Production Capacity/ 8 hours | 10 Kg |
| Wick Type Produced | Long |
| Wicks per Stroke | 1 |
| Machine Speed | 100 strokes/min |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Established in the Year 2024, We SSB Enterprises of the Leading Wholesale Trader of Cotton Wicks, Cotton Wick Making Machine Agarbatti Making Machine etc.
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Production Capacity/ 8 hours | 4 Kg |
| Wick Type Produced | Round |
| Wicks per Stroke | 2 |
| Color | Blue |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 5 Piece
Established in the Year 2024, We SSB Enterprises of the Leading Wholesale Trader of Cotton Wicks, Cotton Wick Making Machine Agarbatti Making Machine etc.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity/ 8 hours | 4 Kg |
| Wick Type Produced | Round |
| Wicks per Stroke | 2 |
| Color | Blue |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity/ 8 hours | 4 Kg |
| Wick Type Produced | Long |
| Wicks per Stroke | 2 |
| Voltage | 220V |
| Color | Blue |
Venkata Manideep (CEO)
SSB Enterprises
4th Floor, Mig- 37, Flat No.402, Kphb Colony, Kphb Road No.1, Kukatpally, Kukatpally Municipality
Hyderabad - 500072, Telangana, India