We are a leading Wholesale Trader of camphor making machine from Hyderabad, India.
₹ 52000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(Tablet/Hr) | 1000 |
| Machine Speed | 100 strokes/min |
| Production Capacity | 5 kg/hr |
| Voltage | 240 V |
| Usage/Application | For Making Camphor |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Required | 4 HP |
| Phase | Single Phase |
| Power Source | Electric |
| Body Material | Mild Steel |
| Corrosion Resistance | Yes |
Minimum order quantity: 10 Piece
Venkata Manideep (CEO)
SSB Enterprises
4th Floor, Mig- 37, Flat No.402, Kphb Colony, Kphb Road No.1, Kukatpally, Kukatpally Municipality
Hyderabad - 500072, Telangana, India